הירוקים  > נבחרת הירוקים

מפלגת הירוקים מורכבת מעשרות אנשים איכפתיים, שעוסקים כמעט כולם בהתנדבות למען שמירה על הסביבה למען הדור הזה והדורות הבאים.

להלן רשימת המועמדים לכנסת ה-18:

1. פאר ויסנר
יו"ר המפלגה וסגן ראש העיר תל-אביב יפו
נשוי ואב לשני ילדים, נולד ב 1957 בישראל, גר בתל אביב-יפו.
תעשיין ויצואן לשעבר. הנדסאי חשמל, מקים ויו"ר מפלגת הירוקים בישראל.
יו"ר ומקים עמותת "האדם עץ השדה", שפעלה לשימור, הצלה ונטיעת עצים ברחבי הארץ.
מזה כ- 10 שנים, פועל ללא לאות להעלאת המודעות לנושאי איכות החיים והסביבה במדינת ישראל, ובכלל זה קידום והובלת מאבקים ירוקים.

לעוד פרטים לחצו כאן…

.

.

.


2. דרור עזרא

יו"ר הירוקים בהרצליה
חבר מועצת עיריית הרצליה מטעם מפלגת הירוקים, רכז תחום ים וחופים במפלגת הירוקים .
דרור עזרא ניהל במשך שנים ומנהל בשנים האחרונות מאבקים נגד כרישי נדל"ן ובעלי הון אשר משתלטים על חופי מדינת ישראל , עזרא נאבק נגד כוונות הבניה בחוף פלמחים , הפגיעה בחוף געש , בחוף שדות ים ובחופי הכנרת, נגד הכוונה לפגוע בחוף אפולוניה הייחודי בהרצליה ועוד .
עזרא נלחם בועדות התכנון השונות כשהוא זוכה לשיתוף פעולה מצד הארגונים הירוקים ובהם עמותת אדם טבע ודין.

לעוד פרטים לחצו כאן…

.

.


3. אריאלה רינגל-הופמן

כתבת "ידיעות אחרונות" למעלה מ-20 שנה, גרה במושב בית נחמיה. נשואה + 4 ילדים. בעלת תואר שני במדעי המדינה.
במסגרת עבודתה, פרסמה בין השאר שורה ארוכה של תחקירים וכתבות בנושאים ירוקים, חלקם הגדול עסק ביזמות נדלניסטית, תוך פגיעה בשטחים ירוקים.
בין השאר מיוחסות לה, חשיפת "פרשת גינתון", "פרוייקט הכוכבים" של אריאל שרון, השתלטות בעלי עניין על חופי הכינרת, פגיעה מתמשכת בחופי הים התיכון, זיהום נחלי הארץ , השתלטות של אנשי עסקים על קרקע חקלאית דוגמת צומת ירקונים, הקמה של גני ארועים במסווה של בתי אריזה באזורים חקלאיים, זיהום אוויר בתפן, פגיעה אקולוגית ברצועת עזה בעקבות הרס בתי המתנחלים שפונו, והרשימה חלקית בלבד.

לעוד פרטים לחצו כאן…

.


4. דר' רפי קישון

יליד 1957, נולד ומתגורר בתל-אביב-יפו, אב ל-3 ילדים בגילאי 6, 14, 18.
למד וטרינריה בגרמניה בשנות ה- 80, כולל עבודת דוקטורט ועבודה מעשית בהיילדברג.
בנו של ההומוריסטן אפרים קישון הוא הוטרינר הכי מוכר בישראל ואיש תקשורת פעיל.מחבר הספר "אנשים על ארבע" ו-"כלבים-גידול טיפול ואהבה".
ד"ר קישון מנהל מרפאה וטרינרית לחיות מחמד ברמת אביב ודוגל בשילוב של רפואה הוליסטית-טבעית המתייחסת אל החי וסביבתו כאל מכלול.

לעוד פרטים לחצו כאן…

.

.

.


5. אלכס וינרב

יו"ר הירוקים וסגן ראש עיריית מודיעין- מכבים רעות.
מחזיק תיק איכות סביבה בחמש השנים אחרונות פעל רבות בנושא האנטנות הסלולריות , פעל לאפשר לתושבי מודיעין – רעות מכבים להפיק חשמל מאור השמש ועוד.
וינרב הפך בשנים האחרונות ל"מר איכות סביבה" ברמה הארצית, בעשייה ללא לאות, בהתמדה ובנחישות, הצליח אלכס וינרב לקדם את איכות הסביבה בעיר ולהטמיע את ערכי הסביבה והקיימות גם בתחום החינוך, התעסוקה והתחבורה, ביושר ובדרכי נועם.

לעוד פרטים לחצו כאן…

.

.

.


6. אדיר בנימיני

יו"ר הירוקים בנתניה
משפטן בהשכלתו, מחזיק גם בתואר ראשון ושני במדע המדינה מהאוניברסיטה העברית בירושלים.
בעברו שימש בתפקיד יועץ לשר הפנים, אברהם פורז, לענייני תכנון ובניה, כבאות והצלה ורישוי כלי-ירייה. בנימיני שכיהן במועצת עיריית נתניה ה-13 (2003-2008), נבחר במהלך לימודיו האקדמאיים למלא את תפקיד יו"ר ועידת הסטודנטים באוניברסיטה העברית למשך קדנציה של שנה אחת.

בעת האחרונה בלט בנימיני בפעילותו למען הקמת רשות לשיקום "נחל פולג". בעבר עמד בראש מטה המאבק בעיר נתניה למען קידום חקיקת חוק החופים בכנסת.

.

.


7. שרה אורן

יו"ר הירוקים בפתח-תקווה
נולדה וגדלה בפתח תקווה, בשכונת כפר גנים. אם לשלושה למדה באוניברסיטת תל אביב תואר בגיאוגרפיה ובהסטוריה. בוגרת מכללת שיין ובעל ת תעודת הוראה.
ראש ועדת חינוך בנעמת בשנים 92-96, חברת מועצת עיר פתח-תקווה משנת 98.
לשעבר ראש מנהל נכסים ורכש ראש ועדת נזיקין והקצאות, ראש ועדת ביקורת , בעיריית פ"ת. כיום ראש ועדת מכרזים, סגנית במנהל התרבות
יזמה את הפיכת רמת סיב לאיזור הבילוי של פתח תקווה, חשפה את פרשת ההפליה של התלמידות האתיופיות בבתי הספר הדתיים, הקימה את מוקד הקליטה לעולי אתיופיה נלחמה למען הנהגת קריטריונים בתמיכות ובהיותה יו"ר ועדת ביקורת טיפלה בהצלחה בנושא ניגוד אינטרסים של בכירים בעיריית פ"ת.

.

.


8. דר' אבי ליליאן

יו"ר הירוקים ברמת-גן
יליד הארץ, 1961 רופא וטרינר, יזם ואיש חינוך. מייסד ומנהל את מיכללת מגן דוד ירוק ללימודים פארא וטרינריים. נשוי לחבצלת, מורה לחינוך מיוחד המתמחה באוטיזם, ואב לארבעה, מתן פלג שי ויובל.
בעל תואר ראשון(BSc)בביולוגיה אוניברסיטת תל אביב, בוגר ביה"ס לווטרינריה של האוניברסיטה העברית (DVM), בעל הסמכה כרופא רשותי העוסק בבריאות הציבור ובעל תעודת הוראה במדעי החיים מביה"ס לחינוך של אוניברסיטת תל אביב.
חבר מועצת העיר רמת-גן החל מ-2008
מנכ"ל ובעלים של חברת מגן ירוק בע"מ העוסקת בשלושה תחומים: מרפאה וטרינרית, מכללה ללימודי מבוגרים, תוכניות לימודים לנוער המועברות בבתי ספר יסודיים ותיכוניים בכל רחבי הארץ.
אני רואה את העולם שלנו כפקדון שקבלנו ואנו מצווים לדאוג להעביר אותו לדורות הבאים. למרבה הצער, מצב סביב מתדרדר בקצב מחריד. אנו יודעים לדאוג היטב לרמת החיים שלנו ולרכוש שלנו, אבל מתקשים לתת את תשומת הלב הנדרשת לנחלת הכלל הבסיסית ביותר: לאויר צלול, למיים זכים ולאדמה פוריה.
עבודה רבה לפנינו, חינוך הדור הצעיר לשינוי התנהגות ביחס לניצול העודף של המשאבים, שינוי סדרי העדיפויות במדינה תוך בחינת כל עשיה בפריזמה של ההשפעה על איכות הסביבה.


9. גרגורי קוטלר

איש חינוך ורב רפורמי
עמית מכון מנדל למנהיגות חינוכית. בעל תואר שני בלשון עברית ומדעי יהדות. במשך 5 שנים עמד בראש התנועה ליהדות מתקדמת ברוסיה.

.

.

.

.

.

.


10. אוריאן קנצפולסקי

מנהל אתר המרכזי של גולשי הגלים בישראל
ממייסדי תרבות גלישת הגלים בישראל , לוחם סביבתי נגד הבניה בחופים וזיהום הים, בעל תואר מורה בכיר בחינוך.
ממובילי ההפגנות נגד מפעל השפד"ן המזהם את הים, שותף ופעיל בעצירת הבניה במרינה בת גלים בחיפה, מחנך דורות של ילדים לאהבת הים ושמירת הסביבה.

.

.

.

.

.עיצוב: גלית לוי תכנות: האתר שלי פועל על וורדפרס בעברית