שאלות ותשובות בנושאים פוליטיים ומדיניים

מה העמדה המדינית/ביטחונית של מפלגת הירוקים?
מפלגת הירוקים מאמינה בזכותו הבסיסית של העם היהודי למדינת היהודים בארץ ישראל, זו הינה זכותנו הטבעית שאינה ניתנת לערעור. הסכסוך הלאומי הישראלי ערבי מלווה אותנו כבר מאה שנים, במשך השנים ממשלות ישראל לדורותיהם השתמשו בתירוץ של הטרור והאלימות להצדקת השחתת הסביבה.
העיסוק הבלעדי והאינטנסיבי בסכסוך הישראלי/ערבי גבה מחיר אדיר מן הסביבה, ממשלות ישראל היו להוטות להגן על גבולות הארץ מפני האויבים שלנו, ובן בעת נשכחה הארץ שאנחנו אמורים להגן עליה. היום שישים שנים לאחר הקמת המדינה, כל הנחלים מזוהמים, נופי הארץ פצועים וחבולים באספלט ובטון, חופי הארץ נגזלים לטובת ברוני הנדל"ן, חלק גדול מבארות המים לא ראויות לשתיה, מזיהום הסביבה נקטלים בשנה יותר אנשים מאשר תאונות הדרכים והטרור גם יחד. זיהום האוויר עוטף את הציבור העירוני וגוזל את קורבנותיו.
מפלגת הירוקים מאמינה שחוסנה הלאומי של מדינת ישראל מתבטא בשמירה על הסביבה ועל איכות החיים של התושבים. שכנינו מביטים עלינו ורואים את השחתת הארץ וחשים שאנו נוודים שלא קשורים לארץ ולא אוהבים אותה.
מפלגת הירוקים מאמינה כי ככול שנשכיל לשמור על הארץ כך נוכיח לעצמנו ולשכנינו כי אנו נטועים בחוזקה בארץ ואנו חלק מן המזרח התיכון. מפלגת הירוקים מאמינה שהשלום בין העמים הינו תהליך ארוך של הורדת מפלס העוינות ההדדי, וקבלת התפיסה כי החיים ואיכות החיים בארץ הם הערובה הטובה ביותר להפסקת האלימות. מפלגת הירוקים תפעל ברוח זו לגבי כל הסכם מדיני שיובא להחלטה.

מפלגת הירוקים בשמאל או בימין מבחינה מדינית?
הגדרות של שמאל וימין אבד עליהם הכלח.

למה מפלגת הירוקים לא מתאחדת עם מפלגות "דומות"?
מפלגת הירוקים קיימת כבר 15 שנים ובכל מערכות הבחירות מאז הקמתה המפלגה רצה באופן עצמאי. מאז ומתמיד שערי מפלגת הירוקים היו פתוחים בפני אנשים מכל המפלגות, לקראת הבחירות המקומיות ב2008 הצטרפו אל מפלגת הירוקים מאות אנשים, עשרות מהם התמודדו בכ-30 רשויות, רשימות הירוקים נכנסו ב-22 רשויות ומיוצגים ע"י 48 חברי וחברות מועצה.
מפלגת הירוקים הייתה ותמיד תהיה פתוחה בפני פעילי סביבה, ונשמח אם יצטרפו, כמו כל מפלגה אנשים שרוצים להיות בהנהגת מפלגת הירוקים צריכים להוכיח את עצמם במערכת הפוליטית.

האם מפלגת הירוקים היא מפלגה עם מוסדות דמוקרטיים?
מפלגת הירוקים פועלת לפי תקנון שמופיע באתר המפלגה, מוסד קבלת החלטות המרכזי של המפלגה מבוססים על נציגים מכל הסניפים של הירוקים בישראל. הדמוקרטיה במפלגת הירוקים כמו מפלגות ירוקים בעולם מבוססת על שיטה שנקראת Grassroots democracy (דמוקרטיה מלמטה למעלה/ דמוקרטיה עממית) שהיא שיטה דמוקרטית בה החברים בסניפים המקומיים ובתאים השונים משפיעים על קבלת החלטות במפלגה. זו השיטה שמפלגת הירוקים התחילה ליישם בשנה האחרונה, בבחירות המקומיות האחרונות הקמנו 32 סניפים שהחלו לפעול.

מה עמדת מפלגת הירוקים בנושא סמים קלים?
מפלגת הירוקים לא עוסקת בנושא זה.


 1. תגובות
 2. 1 מאת: הדס

  בתור אדם שמאמין מאד בעקרונות המפלגה וישמח מאד להצביע לה, ב"תכלס" מאד משנה לי לדעת מה ח"כים עתידיים מטעמכם היו מצביעים בשלל נושאים מדיניים ביטחוניים- ואין זה ברור כלל ממה שכתוב פה.

 3. 2 מאת: מפלגת הירוקים

  שלום הדס,
  ב20 שנים האחרונות הייתה אין סוף ברברת בעניינים הבטחוניים, ולא השתנה כלום בנושא. ובניתיים נמשך הרס הסביבה עוד חוף נגזל עוד אלפי אנשים נפלו קורבן לזיהום, ועוד ועוד.

  תשאלי את עצמך את אותה שאלה כל המועמדדים אחרים האם חוץ מאלו נמצאים בקצה המפה יכול לתת לך תשובה?
  לא פעם בעבר המפלגות נתנו הבטחות בסחוניות ועשו בדיוק ההפך…

לכתיבת תגובה:

(פרטי הדוא"ל ישארו חסויים במערכת)
תגובה:עיצוב: גלית לוי תכנות: האתר שלי פועל על וורדפרס בעברית