עצומה לביטול חוק קסדות האופניים


אנו החותמים מטה דורשים מחברי הכנסת לבטל את החוק שמטיל חובת חבישת קסדה על רוכבי אופניים ורוכבי כלים גלגליים אחרים.


1. הניסיון בעולם מלמד כי חקיקת חוקי קסדות אינה מגבירה את בטיחות הרכיבה, החקיקה גורמת לרוכבים רבים לוותר כליל על הרכיבה מאשר לחבוש קסדה.

2. מספר ההרוגים הגבוה ביותר הוא בארה"ב, בה אחוז חבישת הקסדות הוא הגבוה ביותר (38%), ואילו מספר ההרוגים הנמוך ביותר הוא בהולנד ובדנמרק, בהן אחוז החבישה הנמוך ביותר (0.1% ו-3% בהתאמה).

3. לפי מחקרים הקסדה אינה מגנה על הרוכב מפגיעת מכונית (הגורם העיקרי לפגיעה ברוכבים), אלא עלולה דווקא להגדיל את סיכוי הפגיעה.(בשל אי שמירת מרחק ע"י נהגים)

4. חקיקה יוצרת את הרושם המוטעה שרכיבה על אופניים מסוכנת. (בניגוד למקובל לחשוב, הרכיבה על אופניים אינה מסוכנת: מספר הולכי רגל בבריטניה, הנהרגים מדי שנה בתאונות דרכים גדול פי שישה ממספר הרוכבים)

5. הניסיון באוסטרליה מראה כי לאחר חקיקת החוק הכופה חבישת קסדות, פחת מספר הרוכבים שם בכ-40%.

6. רכיבת אופניים היא אחת הפעילויות הספורטיביות הבריאות והמומלצות ביותר על ידי עולם הרפואה. רכיבה סדירה על אופניים מקטינה את הסיכון לחלות במחלות לב-ריאה, ועשויה להגדיל בממוצע את תוחלת החיים של הרוכב בכ-9 שנים.

7. השימוש בחקיקה יוצרת את הרושם המוטעה כי קסדה היא אמצעי הבטיחות האופטימלי להגנה על רוכבי האופניים. בשל כך, סבורים ההורים כי די בהצמדת הקסדה לראשם של ילדיהם בכדי לספק להם את ההגנה הטובה ביותר, והם נמנעים, למשל, מחינוכם לרכיבה בטוחה.

8. חוק זה מהווה פגיעה קשה בחופש הפרט, בכך שהמחוקק מבטל את שיקול הדעת של הרוכב מתי ואיפה לחובש קסדה בכלי שהרכיבה עליו היא חופשית ולא מחייבת רישיון.

9. החוק הזה יפחית את מספר רוכבי האופנים בעיר, הרווח הסביבתי מהם ילך לאבדון וכמות המכוניות על הכבישים רק תלך ותגדל ואיתן זיהום האוויר.

במושב בכנסת הבא אנו נעביר את רשימת החותמים על העצומה ליו"ר הכנסת.

[חלק מן המידע כאן נלקח מנייר עמדה של ישראל בשביל אופניים]

לחדשות על המאבק בחוק הקסדות לחצו כאן...

שימו לב לפני מילוי הטופס: יש באפשרותכם לחתום על כמה עצומות יחדיו,
אם אתם מעוניינים בכך לחצו כאן...


שדה נדרש
אימייל
שם פרטי
שם משפחה
עיר
שנת לידה
טלפון
רוצה לקבל עדכונים בנושא
רוצה להשתתף בפעילויות שקשורות לנושאהסרה מהרשימה

Powered by PHPlist2.10.2, © tincan ltd


*הפרטים שנמסרים כאן ישמשו אך ורק לפעילות ציבורית וסביבתית של המפלגה
 
 
© tincan limited | phplist - version