שיקום נחל פולג

02 למרץ 2008   מאת:

  עיריית נתניה תומכת בדרישת הירוקים  להקמת רשות לשיקול נחל פולג

לאחר שעיריית רעננה דחתה את דרישתו להקצות משאבים לשיקום נחל פולג, דורש חבר מועצת העיר נתניה, אדיר בנימיני, מראש העירייה, מרים פיירברג איכר, לפעול להקמה של רשות, אשר תיטול לעצמה את פרויקט שיקום הנחל, בדומה למודל הקיים בנוגע לנחל הירקון בת"א.

בנימיני: "שיקום נחל פולג הוא צו השעה! לאחר שהרשויות שזיהמו מסרבות לקחת אחריות על מעשיהם על ראש עיריית נתניה לפעול להקמת רשות לנחל אשר תפעל להשגת תקציבים לשיקומו".

            חבר מועצת עיריית נתניה ממפלגת הירוקים, אדיר בנימיני, יעלה בישיבת מועצת העיר הקרובה את דרישתו מראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, לפעול להקמת רשות לנחל פולג, אשר תפעל לשיקום הנחל.

            נחל פולג החל לסבול מזיהום קשה כבר במהלך שנות ה-80 של המאה הקודמת כאשר רשויות באזור החלו להזרים באמצעותו מי קולחין מזהמים, כאשר המזהמת העיקרית הייתה עיריית רעננה. כזכור, פנה לאחרונה בנימיני אל ראש עיריית רעננה, נחום חופרי, בדרישה כי זו תשתתף בעלויות שיקום הנחל. לאחרונה נענתה בקשה זו בשלילה כאשר בנימיני קיבל מכתב ממנכ"ל עיריית רעננה, אמיר שוצמן, המתנער מאחריות בטענה כי די לעירייה בכך "שהשקיעה כ-10 מיליון ₪ בהקמה של מתקן לסינון קולחין והבאתם לאיכות שלישונית".

            לאור זאת טוען בנימיני כי היות וקצה הנחל נמצא באזור המוניציפאלי של נתניה, ואשר המתרחצים בחוף פולג הם אלה אשר סובלים מזיהומו, ראוי שעיריית נתניה תיקח על עצמה את האחריות לשיקומו באמצעות הקמת רשות לנחל. כל זאת על פי המודל המוצלח של נחל הירקון בתל-אביב, אותו יזמו נציגי מפלגת הירוקים בעיריית ת"א. הואיל וקצהו של הנחל נימצא בתחום ת"א, העירייה פעלה להקמת רשות אשר תשקם את הנחל שהיה מזוהם באופן קשה, וכעת מתחילים לראות תוצאות חיוביות. אין סיבה שבנתניה לא נפעל על פי אותו מודל.

            ראשי תנועת הירוקים סיירו כזכור לפני כשלושה חודשים בנחל פולג והזדעזעו ממצבו הקשה; יושב ראש מפלגת הירוקים, פאר ויסנר, אמר אז כי הוא "נחרד ממצבו של הנחל ועל המשרד להגנת הסביבה להקים רשות לנחל פולג אשר תציל את הנחל המזוהם ולהקצות תקציבים לשיקומו".

            אדיר בנימיני (הירוקים): "עיריית נתניה צריכה לקחת אחריות על שיקום הנחל לאור ההתנערות של הרשויות שזיהמו אותו, שכן הדבר משרת את האינטרסים של תושבים העיר וכן מדובר במטרה סביבתית נעלה וחשובה המהווה את צו השעה. באמצעות הקמת רשות חדשה לנחל ניתן יהיה לגייס כספים מהמשרד להגנת הסביבה המיועד לשיקום נחלים".

כוכב אחד2 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (אין דירוג עדיין)
Loading...

תגובה אחת ל-“שיקום נחל פולג”

  1. מאת דוד ששון:

    יש למצוא מהיכן מגיע הזיהום לנחל ולערב אותם בשיקומו.באם הזיהום מגיע מעיר אחרת יש לשתפם בכך.באם יסרבו יש (כורח המציאות) לחסום את הזרמת הזיהום מהם אל הנחל.

לכתוב תגובה