הירוקים  > על המפלגה > החזון

לוקחים את הסביבה בחשבון

כל ראשי הממשלה, ללא קשר לשיוכם הפוליטי עסקו בעיקר בענייני צבא, כדי שנוכל לחיות כאן בביטחון. זה היה תמיד בראש סדר העדיפויות – הסביבה תמיד יכלה לחכות.
זה היה כורח, אבל היה לזה גם מחיר כבד; נחלים מזוהמים, אויר שהורג מאות בשנה, מים שאינם ראויים לשתיה, קרינה שמסכנת לא רק את מחזיקי הטלפון הסלולרי, ים שכמעט ואין בו דגים, מי תהום מורעלים.
הדאגה לאיכות הסביבה שלנו, אינה עוד נושא ליפי נפש, זהו עניין קיומי, שחייב להיות אינטרס לאומי שחוצה מפלגות. הרי על מה אנחנו נלחמים פה אם לא על האדמה עליה אנחנו יושבים, על המים אותם אנחנו שותים, ועל האוויר אותו אנחנו נושמים?!
הרי פגיעה והשחתה של המשאבים הללו משמע פגיעה בעצמנו – חייבים לשמור עליהם. זהו חזון לאומי, שבלעדיו לא יהיה עתיד לילדנו.

רק אם ניקח בחשבון את המחיר הסביבתי של כל עשייה, נוכל להעביר לילדים שלנו מדינה שראוי לחיות בה – שיש בה עתיד. הזמן הוא גורם מכריע. אסור לבזבז רגע. המעט שנשאר בידינו נמצא בסכנה אמיתית.

לראות בישראל בית קבע

אנחנו יכולים להביא לילדים שלנו עתיד בטוח וטוב יותר, אם ננהג בדרך חשיבה חדשה, שרואה את ישיבתנו כאן כישיבת קבע:

זו התקווה – תקווה מציאותית בהחלט; השקעה בחינוך-בילדים, בשמירה על האדמה ולא רק על גבולותיה. אנחנו יכולים להתייצב בראש המדינות
המתקדמות בעולם בכל התחומים; כדי להשיג זאת עלינו להתייחס למדינה כאל בית קבע. לא מקום זמני שמחר עוזבים ומשאירים למי שיבוא אחרינו לנקות.

להיות מיוצגים במסדרונות השלטון

מפלגת הירוקים הוקמה במטרה להשפיעה על מערכת קבלת ההחלטות בישראל מתוך המערכות הפוליטיות עצמן.
מפלגת הירוקים מאמינה שהדרך להביא לשיפור המדיניות הסביבתית של ישראל היא להיות מיוצגת בכל הרמות של מערכות השלטון בישראל, הן הארציות והן המקומיות.עיצוב: גלית לוי תכנות: האתר שלי פועל על וורדפרס בעברית