מפלגת הירוקים מתמודדת לכנסת ה20


מפלגה הירוקים קיימת 18 שנים, ומתמודדות לכנסת בפעם השישית. בעבר המפלגה הייתה קרובה מאוד לעבור את אחוז החסימה.
רוב פעילות המפלגה היא במישור המוניציפאלי ויש לה לא מעט הישגים, כולל המעבר של רידינג לשימוש בגז במקום במזוט מזהם, מניעת בניה בפארק הירקון, ביטול תחנת הכוח הפחמית באשקלון ועוד הישגים רבים בשורה של מאבקים סביבתיים מרכזיים.

הפעם החליטו הירוקים להירשם עם הכינוי "הירוקים לא שמים ז'" שיופיע על הפתק ההצבעה יחד עם האותיות המסורתיות של המפלגה "רק", בסוף השבוע האחרון הירוקים פרסמו פוסט בדף הפייסבוק שלהם המסביר את הבחירה בכינוי זה. בו הם טוענים כי: "אין לנו בעיה להיות בוטים, ולהיכנס בדיוק למקומות הללו ולתקן את מה שצריך לתקן ולשנות את תפיסת קבלת החלטות." עוד נטען בפוסט כי הבוטות האמתית היה בין הפוליטיקאים שנמצאות בכנסת המזניחים את בעיות הסביבה, שגורמים ל1100 מתים בשנה ו28אלף אשפוזי ילדים בשנה מזיהום אוויר, הם מציינים את התעלמות משרד החקלאות לכאורה מהתעללות בבעלי חיים."

את הרשימה מובלים עו"ד עמיר מלצר – שהוא ממייסדי המפלגה וכיהן בעבר כסגן ראש המועצה המקומית מטולה. אחריו דר ראול רודרגיז אחד הרופאים המובלים בארץ בתחום הרופאה הטבעית/אלטרנטיבית ועוסק רבות ברופאה מונעת. במקום השלישי ליאת כהן אחת הפעילות הבולטת שלנו בתחום זכויות בעלי החיים, במקום הרביעי דרור עזרא אחד הפעילים הסביבתיים הבולטים בארץ שעוסק בעיקר בנושא חופים.


  1. תגובות

לכתיבת תגובה:

(פרטי הדוא"ל ישארו חסויים במערכת)
תגובה:עיצוב: גלית לוי תכנות: האתר שלי פועל על וורדפרס בעברית