הירוקים  > אנרגיה

מפלגת הירוקים בין המובלים את המאבק נגד התחנה הפחמית, מפלגת הירוקים הגישה עתירה נגד ההחלטה לאשר את התחנה בועדה לתשתיות לאומיות, מפלגת הירוקים התנגדה לתחנה בדיון בוועדה לשמירת הסביבה החופית ולאחרונה הגשנו ערר למועצה הארצית בנושא התחנה הפחמית.

יש אלטרנטיבה ראויה וטובה לתחנה הפחמית זאת ע"י הוספת טורבינות גז נוספות לתחנות גז קיימות. מפלגת הירוקים סבורה שאין שום הצדקה לתחנה פחמית נוספת על משרד התשתיות להתמקד בקידום יצרית חשמל מאנרגית שמש.

קידום אנרגית סולרית (שמש)
ישראל היא המדינה הכי מפגרת בעולם ביצור חשמל מאנרגיה מתחדשת, 99.86 מן החשמל בישראל מיוצרים מגז, דלקים ופחם שמזהימים את האוויר. בסעודיה לדוגמה 2% מן החשמל הוא מאנרגיה מתחדשת, כמו אנרגיה סולרית רוח.
בשנת 2002 הממשלה קיבלה החלטה,  שעד 2007 2%, כמובן שאף אחד לא יישם את החלטה הזו, והיום ישראל רחוקה מרחק של שנים מן היעד של 2%.
ישראל הייתה חלוצה וגם היום היא המדינה המובילה בעולם בניצול אנרגית שמש לחימום מים.
עם השקעה נכונה ותשומת לב של הממשלה היום מדינת ישראל הייתה יכולה המדינה המובילה גם בתחום יצור חשמל מאנרגית שמש.
ישראל משלמת ביוקר על הזנחה של עשרות שנים ביצרת חשמל מאנרגיה מתחדשת.
הירוקים יפעלו להאיץ באופן אינטנסיבי את הפיתוח של אנרגיה מתחדשת הן ע"י קידום הקמת תחנות ייצור חשמל מאנרגית שמש, והן ע"י עידוד הציבור להציב פנאלים על הגגות בתים ומבנים ציבוריים.

חיסכון באנרגיה
מפלגת הירוקים תיישם תוכנית מקיפה לחיסכון באנרגיה, נדאג שגופים עתירי ניצול אנרגיה יישמו תוכנית מקיפה לייעול וחיסכון זאת בתמורה למענקי מס, והלוואות מיוחדות. אזרחים פרטיים יתוגמלו בהנחות בתעריפי החשמל מוזלים כאשר הם יורידו את צריכת החשמל.
עיריות וגופים ממשלתיים יעברו בהדרגה לשימוש במכשירים ומתקנים חסכוניים בחשמל, כמו נורות, מזגנים וכדומה…עיצוב: גלית לוי תכנות: האתר שלי פועל על וורדפרס בעברית