ארכיון הנושא 'סניף הרצליה'

תמיכה ברשימה של ירון עולמי בבחירות המקומיות 2018 בהרצליה

יום שלישי, 09 לאוקטובר 2018   מאת:

שלום לכולם, חבר מועצת העיר ירון עולמי פרסם את המצע הסביבתי שלו לבחירות שייתקמו בסוף החודש. מדובר במצע סביבתי טוב שכולל הרבה מן הנושאים שלדעתנו יש לקדם בהרצליה. לצערנו החלטנו לא לרוץ הפעם, ולכן החלטנו לקרוא לכל התמוכים שלנו להצביע לרשימה של ירון עולמי שהסימן שלה "ע" לבחירות למועצת העיר

דרור עזרא, חבר מועצת העיר לשעבר וראש הירוקים בהרצליה, שפרסם על התמיכה בפייסבוק, אמר :"אנחנו קוראים לכל התומכים שלנו וכל מי שנושא הסביבה חשוב לו לתמוך ברשימה של ירון עולמי. כאשר כיהנו במועצה היה לנו שיתוף פעולה מעולה, ולירון היה חלק קריטי בשורה של מאבקים סביבתים שניהלנו כמו המאבק למען חוף זבולון ולמען החוף הדרומי. במקרים רבים ירון היה חבר המועצה היחיד שתמך וסייע למאבקים הסביבתים שניהלנו למען תושבי הרצליה בזמן שלטון גרמן."

עוד הוסיף עזרא : "ברמה האישית אני מכיר כמעט את כל הנפשות שנמצאות בזירה הפוליטית בעיר, ירון עולמי הוא בעל עמוד שדרה ציבורי, יושרה ויכולת לקדם נושאים, ואני בטוח שהוא יכול לקדם את נושאי הסביבה בצורה הטובה ביותר מבין הרשימות שרצות למועצה".

אנחנו מחזיקים אצבעות לרשימה של ירון ומקווים שהרשימה שלו תזכה לתמיכה גדולה ותהיה לירון השפעה גדולה בקדנציה הקרובה

 

הנה הטקסט המלא של המצע הסביבתי של ירון עולמי…

המשך »

פדלון או הדר מי עדיף?

יום ראשון, 03 לנובמבר 2013   מאת:

פדלון_הדר

לא מעט תומכים של רשימת הירוקים בהרצליה פנו אלינו בימים האחרונים וביקשו לדעת על מבין שני המועמדים שעלו לסיבוב השני אנחנו ממליצים.

לאחר חשיבה ושקילה של הרקורד שלהם, הגענו למסקנה כי שני המועמדים אינם ראויים להמלצה שלנו.

מהיכרות שלנו מול שני המועמדים הגענו למסקנה כי שניהם מאוד בעייתיים ולא נוכל לתמוך בהם, הנה בקצרה דברים משני מאמרים שפרסם ראש רשימת הירוקים דרור עזרא של שני המועמדים.

משה פדלון – דרור מסביר כי לפי התנהלותו מר פדלון אינו איש אמין, ובלפחות מקרה אחד הוא פגע בהתנהלות הדמוקרטית ובשקיפות של מועצת העיר, וזאת באמצעות אי אמירת אמת באופן בוטה. דרור מפנה למקרה חמור בו מעיד מר ירון עולמי כי מר פדלון איים עליו, עוד תוהה דרור על מקורות המימון של קמפיין הבחירות של מר פדלון.

למאמר המלא של דרור עזרא על משה פדלון לחצו כאן…

צביקה הדר – דרור מסביר כי מר הדר קידם במשך שנים תפיסה בדלנית של עשירי הרצליה פיתוח, ותפיסה זו הינה חלק משמעותי מפעילתו הציבורית של מר הדר. עוד מספר דרור כי הוא נתקל בשני מקרים בהם מר הדר קידם שתי תוכניות בצורה תמוהה חרף העובדה שיש חשש שהן יביאו לפגיעה האינטרסים הציבוריים לטובת בעלי ההון. מדובר בתוכנית להרחבת מלון אכדיה, ובתוכנית חדשה לבניה בסמוך לנחלת עדה.

למאמר המלא של דרור עזרא על צביקה הדר לחצו כאן…

אנחנו פורסים בפניכם את המידע שיש לנו, ואנחנו משאירים לשיקולכם מי מבניהם עדיף, או אולי אף אחד מהם לא ראוי לקולכם.

הירוקים בהרצליה – סיום קמפיין בחירות 2013

יום שישי, 25 לאוקטובר 2013   מאת:

IMG_1590__
אין ספק שהעובדה שרשימת הירוקים בהרצליה לא נכנסה למועצה היא מאכזבת, היו חסרים לנו כ250 קולות כדי לעבור את אחוז החסימה.

בכל זאת, בהתחשב בעובדה שקמפיין הבחירות שלנו היה "הרזה" ביותר מבין כל הרשימות, ואנחנו קיבלנו כ1000 קולות כמו כמה רשימות אחרות שהשקיעו מאות אלפי שקלים התוצאה סבירה.

הבחירות האלו היו מאופיינות בשבטיות, אנשים בחרו מה "שהשבט" אמר, 15 מתוך 19 חברי מועצה יהיו מרשימות שבטיות/מגזריות/בדלניות/שכונתיות, לדעתי זה רע מאוד לעיר הרצליה. זה רע מאוד לכלל התושבים, כאשר קבוצה מגזרית מקבלת העדפה שאר התושבים נפגעים.

כך זה בדמוקרטיה, מי שהולך להצביע משפיע ומקבל, ומי שיושב בבית, נותן לאחרים לחלק לעצמם את עוגת המשאבים.
לא מעט שאלו אותנו אם נפגענו בגלל הרשימה של הגולשים והצעירים, אם מסתכלים על התוצאות אני לא חושב שזה המצב, הקולות שקיבלנו בבחירות הקודמות והיו חסרים לנו הפעם היו מנווה אמרים, הרצליה הצעירה והאזור מסביב, מהם איבדנו כ500 קולות שהלכו לרשימה בדלנית חדשה.

בנימה אישית

בחמש שנים אחרונות השקעתי קרוב ל100 שעות בחודש לטובת העשייה הציבורית למען תושבי הרצליה, כל זאת ללא שום תגמול כספי. אני חייב לומר שאני מאוד נהנתי מן העשייה הציבורית הזו, והכרתי לא מעט אנשים טובים ואני חושב שהייתה לי לא מעט השפעה על החלטות שהתקבלו.
עם זאת תפקיד חבר מועצה וחבר ועדת תכנון מטעם הירוקים, היוו אחריות כבדה ואפילו עול על כתפיי, ואני מרגיש היום הקלה שהעול הזה הוסר מכתפיי. בעיקר שחרור מן הזמן הרב שהשקעתי בעשייה הציבורית.

אם אני מסכם את הקדנציה הזו, אני לא מצטער על אף עמדה ציבורית שהבעתי, אפילו שזה פגע בנו פוליטית, לא על זה שהתנגדתי להגזמה בהנצחת רבין, ולא זה שטיפלתי בעבירות הבניה החמורות של המועדון הגזיבו בחוף השרון שהכעיס כמה גולשים.
יש אכזבה אישית מאוד גודלה מכמה וכמה אנשים שהיו שותפים איתנו בכמה מאבקים, וראו את העשייה שלי מקרוב אבל בשל חשש או רצון ללא להסתכסך עם כמה אנשים מרשימה יריבה שתקו ולא הביעו בנו תמיכה פומבית, כמובן למעט ציקה גרשוני ואוריאן קנצפולסקי.

לגבי המשך הדרך, אני מתכוון לסיים את הדברים שהתחלתי, אבל אני לא מתכוון להיכנס לדברים חדשים.

לסיום אני רוצה להודות למאות האנשים שהצביעו לנו, לעשרות אנשים שסייעו לנו והשקיעו מאמץ להגדיל את התמיכה בנו, תודה ענקית לחברי יואל חדידה, שלמרות מגבלות זמן ופרנסה השקיע את כל-כלו בקמפיין הזה, ללא עזרתו הדברים לא היו יוצאים לפועל.

חשיפה בלעדית – עיריית הרצליה מתכננת לבנות 10 שוברי גלים נוספים

יום שלישי, 15 לאוקטובר 2013   מאת:

עיריית הרצליה רוצה להביס את הגלים, מתכננת לבנות שוברי גלים בכל חופי הרצליה!

hadmya

לפני מספר שבועות הוצגה לי התוכנית שהעירייה רוצה להביא לאישור, התוכנית כוללת בנייה של 6 שוברי גלים חדשים, מול חוף זבולון, השרון ונוף-ים. ו4 שוברי גלים חדשים מול החוף הדרומי והחוף הנפרד.
למעשה כל חופי הרחצה בהרצליה יהיו עם שוברי גלים, וכל מי שמשתמש בחופי הרצליה ייפרד מגלי הים, שיחסמו על מבני ענק מכוערים ומזיקים.

להלן קטעים מן התוכנית

החוף הדרומי (לחיצה להגדלה)
shover3

החוף זבולון (לחיצה להגדלה)
shover2

חוף השרון (לחיצה להגדלה)
shover1

יש דרך למנוע את הקטסטרופה הזו, הפתרון היחיד המתאים לחופי הרצליה הוא כפי שמתואר בסרטון הזה.

הירוקים בהרצליה היא הרשימה היחידה שאומרת במפורש במצע שלה לא לשוברי גלים. כל שאשר הרשימות או תומכת ברעיון ומקדמות אותו או מתעלמות ממנו, גם רשימות שאומרות שהים הוא הנושא המרכזי שלהם.

תושבי הרצליה, אם אתם אוהבים את חופי הרצליה, אוהבים את גלי הים ולא רוצים שוברי גלים, הדרך היחידה זה לשים בקלפי "רק" ולחזק אותנו(רשימת הירוקים בהרצליה) במועצת העיר, שניים או שלושה מנדטים הם מסר ברור למקבלי החלטות מה התושבים רוצים שיהיה חופי הים.

אתם מוזמנים לשתף את המאמר הזה וגם להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק בלחיצה כאן…

עונת הרחצה הסתיימה, החוף הפך למגרש חנייה

יום שלישי, 15 לאוקטובר 2013   מאת:

עונת הרחצה הגיעה לקיצה, השומר בחוף הדרומי עזב ובעלי הג'יפים השתלטו בשבת האחרונה על החוף, תפסו מקומות ישיבה והפכו את המקום למגרש חנייה. הירוקים: "הפכו את החוף לג'ונגל". העירייה: החברה לפיתוח התיירות מנהלת את החוף

ג'ונגל מוטורי בחוף הדרומי

דרור עזרא ממפלגת הירוקים, ניהל בתחילת הקדנציה את המאבק למניעת חנייה של כלי רכב בחוף הדרומי. לאחר סוף השבוע, הוא דרש שיסגרו את החוף לבעלי הרכב עד עונת הרחצה הבאה, או שיביאו למקום שומר. במכתב שהעביר לראש העיר, יהונתן יסעור, בתחילת השבוע ביקש עזרא לטפל במקרה ולא לאפשר לכלי רכב להיכנס באופן חופשי.

"החברה לתיירות הקימה לפני שנה שער אוטומטי עם שלט רחוק, כל אדם שיש לו מינוי לחוף, מקבל שלט עם כניסה אל החוף. במקביל הציבו שומר בכניסה במהלך עונת הרחצה, שמוודא שהכול תחת שליטה, שלא מנצלים את השלטים בשימוש לרעה", מסביר עזרא. "ההסדר הוא שמורידים את הסירה ויוצאים מיד, השומר בדק שזה באמת מה שקורה, שלא מכניסים רכבים לא קשורים ולא מחנים את הרכב על החוף.

"לפני שנאבקנו על הנושא היה בחוף הדרומי ג'ונגל. אופנועים וג'יפים נכנסו אל החוף בלי הפסקה, ובסוף השבוע האחרון, כשהשומר לא היה במקום היה שוב בלאגן. רכבים נכנסו בלי קשר לסירות, סתם כאילו זה החוף הפרטי שלהם. הם גם הכניסו את החברים שלהם, את המשפחה. לא נעים להגיע לחוף הזה, זה הפך להיות חוף פרטי של בעלי הג'יפים. נותנים לאנשים שלט בלי פיקוח, זה פשוט טמטום ולא מתקבל על הדעת".

לכתבה בYNET לחצו כאן…

להצטרפות לפייסבוק של הירוקים בהרצליה לחצו כאן…

שמורה ימית – פארק ימי עירוני באפולוניה ובחוף הצפוני

יום ראשון, 13 לאוקטובר 2013   מאת:

מאת:יואל חדידה – מספר 2 ברשימת הירוקים בהרצליה

החופים הצופניים של הרצליה

החופים הצופניים של הרצליה

ערכי הטבע הימי והחופי לא ניתן מקום ראוי בשימור והגנה, במהלך השנים התנהלו מאבקים רבים למען פרחי הבר למען שטחים פתוחים ועוד, כולם חשובים.
אך לים וסביבה החופית, לא ניתנה שימת לב ראויה, מצב זה משתנה בהדרגה, להבנה לחשיבותם.

       יואל חדידה

===== יואל חדידה =====

בהרצליה ישנם ערכי טבע חופי וימי מן היפים בישראל ואף נדירים, הריפים מול אפולוניה הם לא סתם סלעים אלא שוניות חיות מורכבות ממגוון רחב של בעלי חיים התלויים זה בזה.

לא חייבים רישיון צלילה כדי ליהנות מן הנוף התת-ימי, מספיק יום יפה בחודשי הסתיו, להתחמש במסכה ושנורקל, ולשייט על פני המים לצפות בשוניות ובשפע הדגים הסובב אותם, כבונוס אפשר להתרשם משפע השרידים העתיקים שנחים בתוך הים.

הירוקים בהרצליה כמובן הביאו את הדברים לידיעת מקבלי החלטות.
פינינו לוועדה המחוזית כדי שתתקן תוכנית המתאר הארצית לחופים (תמ"א 13/4) כך שבמקום להקים חופי רחצה חדשים תוכרז שמורה חופית ימית, שתכלול את המצוק, החוף והים. זאת בגיבוי חוות דעת מדעית של פרופ' יהודה בניהו.

מתוך חוות הדעת של פרופ' יהודה בניהו

אין ספק שלאזור חוף אפולוניה וסביבתו ערך סביבתי, ביולוגי, ארכאולוגי וכלכלי ראשון במעלה. כל פעילות שתעשה באזור חייבת לקחת בחשבון את הערך הזה. יתרה מכך יש לנקוט בהקדם בפעילות יזומה להכרזתו כשמורה וזאת בגלל חשיבותו המקומית והלאומית כאחת .
תוכניות הפיתוח שמוצעות לא עולות בקנה אחד עם המלצותי הנ"ל ועל כן אני מתנגד להן.

השמורה תהיה כר למגוון פעילות חינוכיות לילדים ובני נוער, ממש כמו התכוניות שמעברים בשלולית החורף. אנחנו בהחלטת נפעל לקדם אותה ב5 שנים הקרובות

שושנה אדומה

שושנה אדומה

אצה אוזניה מצויה

אצה אוזניה מצויה

[צילומים: דרור עזרא]

הרצליה: תוכנית לבניית 112 דירות בשני בניינים בני 15 קומות

יום שני, 07 לאוקטובר 2013   מאת:

הוועדה המקומית בהרצליה המליצה להפקיד תוכנית להסבת מרכזיית בזק לבנייני מגורים ברחוב הרב קוק ■ למרות אישור הוועדה המקומית, ערר שהוגש כנגד האישור יעכב את העברתה לדיון במחוזית במספר חודשים

דרור עזרא,יו"ר סיעת הירוקים שהגיש את הערר נגד אישור התוכנית אמר: "מדובר בעוד החלטה שערורייתית, שנותנת יד להפרטת מסוכנת של שטחי ציבור, לא הייתה שום סיבה לתת את הקרקעות האלו לבזק. אם אין לבזק שימוש בקרקעות למרכזיה הקרקע הייתה צריכה לחזור לעירייה או לגוף ציבורי אחר. יש כאן תקדים מסוכן של הפרטת שטחי ציבור וספסרות בהם ואסור לאפשר זאת, חבל שועדת המשנה נתנה לזה יד אני מקווה שלאחר הבחירות מליאת הוועדה המקומית תדחה את התוכנית".

לכתבה בגלובס לחצו כאן…

האזינו: הצלת חוף זבולון – ראיון ברשת ב' דרור עזרא

שבת, 05 לאוקטובר 2013   מאת:

"ללא עזרתו ותמיכתו של דרור עזרא לא הינו מצליחים להציל את חוף זבולון" ציקה גרשוני – מראשי מטה המאבק למען חוף זבולון.

"דרור עזרא היה הפוליטיקאי היחד שנרתם למשימה ללא פשרות וללא לאות, החל מהחתמת רוחצים בחוף ועד לדיונים בבתי המשפט."

"הירתמותו של דרור עזרא הייתה ועודנה יוצאת דופן למרות שפנינו למספר פוליטיקאים בעניין, וברוב המקרים לא זכינו אפילו לתגובה."

להטקסט המלא של ציקה גרשוני לחצו כאן

צפו: דור דמרי מהאח הגדול – ואוריאן קנצפולסקי מטופסי תומכים בירוקים בהרצליה

יום חמישי, 03 לאוקטובר 2013   מאת:


כוכב האח הגדול דור דמרי ואוריאן קנצפולסקי אחד גולשי הגלים המובילים בישראל תומכים בירוקים הרצליה.

אוריאן קנצפולסקי – מנהל מועדון הגלישה טופסי אומר "אני מכיר את דרור עזרא יותר מ10 שנים, ראיתי אותו איך הוא נלחם על החופים. הוא הראשון ללכת לבתי משפט, לועדות ערר, לכתוב התנגדויות. הוא תמיד בחוד החנית, אין הרבה אנשים שאוהבים את הים כמו דרור עזרא"

דור דמרי כוכב האח הגדול גם הוא קורא לתמוך בירוקים "חשוב לנו שהים יהיה נקי והירוקים עושים את העבודה, קדימה ירוקים"

לדף הפייסבוק של הירוקים בהרצליה

הצבעות חברי מועצת העיר הרצליה בנושאי סביבה ועוד

יום ראשון, 29 לספטמבר 2013   מאת:

pic 019_cr

ביומים האחרונים עשינו בדיקה בפרוטוקולים שמתפרסמים באתר העירייה על פעילות חברי המועצה, כמובן שאתם מוזמנים להציץ בדוח פעילות המרשים של חבר המועצה דרור עזרא ב5 שנים האחרונות, 93 שאילתות בעיקר בנושאי סביבה ו73 הצעות לסדר גם הן בעיקר בנושא סביבה.
לפירוט של פעילות חבר המועצה דרור עזרא לחצו כאן…

בנוסף בדקנו את השתתפות חברי המועצה בישיבות המועצה, מהם עולה כי לא מעט חברי מועצה השתתפו כמעט בכל ישיבות המועצה. נציין במיוחד את דרור עזרא(הירוקים) ואליהו שריקי(ש"ס) שהם חברי מועצה ללא שכר והחסירו רק 4 ישיבות בכל הקדנציה!

הנה טבלת לפניכם, חשוב לציין שחברי המועצה, פנחס מנצור, דורון גילר, אלי שממה, יוסי קוממי ואייל אורון הצטרפו למועצה במהלך הקדנציה, בגלל התפטרות חברי מועצה מסיעותיהם.

שם השתתפות כהונה חיסורים

%השתתפות

יהונתן יסעור 75 78 3 96.15%
אייל אורון 8 9 1 88.89%
טובה רפאל 74 78 4 94.87%
רות רזניק 64 78 14 82.05%
יוסי בן שפרוט 62 78 16 79.49%
עופרה בל 61 78 17 78.21%
יריב פישר 64 78 14 82.05%
אליהו שריקי 74 78 4 94.87%
צבי וייס 73 78 5 93.59%
דורון גילר 51 58 7 87.93%
צבי הדר 70 78 8 89.74%
פנחס מנצור 42 58 16 72.41%
דרור עזרא
74 78 4 94.87%
מאיה כץ 62 78 16 79.49%
ירון עולמי 73 78 5 93.59%
אלי שממה 29 44 15 65.91%
אלי כחלון 35 78 43 44.87%
יוסי קוממי 12 15 3 80.00%
יחונן נתנזון 52 78 26 66.67%
דורון אלקיים 15 20 5 75.00%
דן פנחס 15 20 5 75.00%
ליאור עומסי 26 44 18 59.09%
נפתלי ברק 46 63 17 73.02%
יעל גרמן 64 69 5 92.75%

בשבועות האחרונים כמה חברי מועצה "לבשו ירוק" לקראת הבחירות, האם הם באמת עשו למען הסביבה או סתם מנסים להטעות את תושבי העיר? האם הם באמת הצביעו למען החוף ונגד יזמי הנדל"ן? אתם יכולים לבחון מהטבלה כאן והפרוטוקולים בעצמכם ולהחליט. (למשל בנושא פאת-ים ואפולוניה)

כאמור סיכמנו את הצבעות חברי המועצה בשלל נושאי הסביבה שעלו על שולחן המועצה, וכמה נושאים נוספים שנראו לנו חשובים, הסיכום בטבלה לפניכם.
הסבר לטבלה: הסימון "-" משמעו שחבר המועצה לא השתתף בהצבעה, ללא סימון משמעו שהחבר המועצה לא כיהן באותה ישיבה, נושא שצבוע בצבע אדום עוסק בחופי הים. מימין מופיע תאריך הישיבה ולינק לפרוטקול שלה שאפשר לצפות בדיון. המשך »